Димитров стартира с победа в Маями

Григор Димитров тръгна с победа в турнира в Маями Снимка: Getty images
Григор Димитров тръгна с победа в турнира в Маями

№1 в българския мъжки тенис Григор Димитров победи за по-малко от час Михаел Кукушкин в първия кръг от турнира в Маями с награден фонд почти 4 милиона долара.

Роденият в Хасково Димитров спечели с 6:2, 6:2 за 54 минути срещу играещия за Казахстан руснак Кукушкин и в целия мач даде само една сериозна възможност на противника си да обърне хода на срещата.

Шансът на Кукушкин беше при 2:2 гейма в първия сет - тогава той можеше да направи плобив, но Димитров си взе гейма, след което не даде нито един на съперника си до края на сета.

Във втория сет играта на българина беше още по-категорична - 3:0 гейма, после пробив за 5:2 и без проблеми Димитров записа първата си победа в турнира.

Във втория кръг в Маями Григор ще играе с №29 в схемата Хуан Игнасио Чела, а успехът в първия кръг му донесе 25 точки за световната ранглиста и 12 530 долара.