Стоук Сити оскуба "свраките" в тяхната къщичка

След миг "грънчарите" ще изравнят резултата на "Сейнт Джеймсис Парк" Снимка: BBC
След миг "грънчарите" ще изравнят резултата на "Сейнт Джеймсис Парк"

Бойкият състав на Стоук Сити съумя да направи пълен обрат при гостуването си на Нюкасъл и да спечели с 2:1 в последен мач от VI кръг на Висшата лига на Англия.

"Свраките", които се движеха повече от прилично до момента в шампионата, стартираха добре мача и в края на първото полувреме поведоха.

Хосе Енрике центрира към Андрю Керъл в наказателното поле на гостите, където таранът бе фаулиран от Хът и главният съдия посочи бялата точка. Кевин Нолън се нае с изпълнението на удара и не сбърка.

След почивката обаче ситуацията коренно се промени. "Грънчарите" натиснаха своя съперник и логично изравниха, като преди това пропуснаха две чисти положения за гол.

1:1 направи Джоунс в 67-ата минута с глава, а пет минути преди да изтекат редовните 90 Перч си отбеляза нелеп автогол.

Нолан имаше възможност да донесе точката за Нюкасъл в даденото продължение, но от изгодна позиция би встрани.

Така Нюкасъл остана 10-и в таблицата със 7 точки. Толкова вече има и Стоук, но е едва 14-и. Със същия актив са още тимовете на Съндърланд, Болтън на Мартин Петров, Бирмингам и Блекпул, където пък се подвизава бившият играч на нашия ЦСКА Елиот Гранден.