Левски възкръсна срещу Славия

Георги Иванов гласува доверие на младите и те не го подведоха Снимка: БГНЕС
Георги Иванов гласува доверие на младите и те не го подведоха

Шампионът Левски остана в играта за разпределение на евроквотите след дербито срещу Славия. След кошмара край река Осъм преди седмица, „сините" спечелиха с 3:0 дербито в най-силния си мач от началото на пролетния полусезон. Попаденията отбелязаха Ренет (автогол), Йовов и Николай Димитров.

В основата на силните прояви на шампионите на стадион „Георги Аспарухов" бяха младоците Николай Димитров,Стефан Станчев, Шакиб Бензукан, Лъчезар Балтанов, подкрепяни от върнатия в халфовата линия Христо Йовов и играещият на любимия си пост като плеймейкър Седрик Бардон.

В края на срещата Гонзо пусна още трима от синята школа - Иван Цачев, Владимир Гаджев и Мариян Огнянов, който също се представиха на ниво. Липсата на Димитър Телкийски, Александър Александров, Еньо Кръстовчев, Елин Топузаков, Георги Сърмов и Петер Петраш не се усети пък нито за момент.

През целия двубой сините успяха да пресират съперника и имаха териториално преимущество. Въпреки това през първото полувреме „бебетата" на Георги Иванов нямаха много чисти голови положения.

Най-опасното бе 27-та минута когато след центриране на Ники Димитров, вратарят на Славия Райс Мболи увисна, а топката се удари в крака на Стив Ренет и влезе във вратата на белите. Хичо бе в основата и на второто попадение след като в 55-та минута оползотвори с пас добро хрумване на Седрик Бардон.

Подаването бе насочено към Христо Йовов, който от точката на дузпата със силен удар намери вратата. Девет минути по-късно Бижутера върна жеста, подаде към Димитров, който отбеляза последното попадение за Левски. Малко преди края топката отново влезе във вратата след удар на Николай Димитров. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В друг мач от днес лидерът Литекс продължи с кошмарното си представяне срещу тимовете от долната част на таблицата. Ловчанлии завъртяха 0:0 с Монтана и при успех на ЦСКА утре ще загубят преднината си на върха в класирането.  Литекс завърши срещата с девет души след като вратарят Родриго Галато и Сандриньо получиха червени картони.

Черноморец пък спря серията си от загуби след 0:0 от Спортист Своге като гост.