Тотнъм и Челси извъртяха емоционално 1:1

Роман Павлюченко се разписа във вратата на Чех, но това не бе достатъчно Тотнъм да победи Челси Снимка: Ройтерс

Отборите на Тотнъм и Челси не успяха да се победят и завършиха 1:1 в лондонското дерби на XVI кръг на английската Висша Лига. Разпределението на точките дойде дюшеш за два от лидерите в подреждането Арсенал и Манчестър Юнайтед, които утре вечер се изправят един срещу друг в "Театъра на мечтите".

Двата тима си поделиха и надмощието в полувремената, като първото бе за "шпорите". Те излязоха напред в резултата след четвърт час игра, когато Беноа Асу-Екото даде дълъг пас към Джърмейн Дефоу. Английският национал продължи топката към Павлюченко, който с едно движение преодоля Иванович и с хубав изстрел прати топката в долния десен ъгъл на Чех.

Страничният арбитър имаше основание да вдигне флага за засада при подаването към Дефоу, но не го направи.

"Сините" заиграха далеч по-агресивно след почивката, но въпреки това защитата на Тотнъм се справяше хладнокръвно. Изравнителното попадение дойде изневиделица и след две последователни грешки на завърналия се след дълго отсъствие поради контузия Доусън и вратаря Гомеш.

В 70-ата минута Чех изстреля топката дълбоко в половината на "шпорите" към Дрогба. Там предимство на пръв поглед имаше Доусън, но неговата неориентираност позволи на котдивоарецът да излезе сам срещу Гомеш. Дрогба стреля силно, но право в ръцете на вратаря. Ударът обаче го затрудни и той отби топката така, че тя мина над главата му и влетя в мрежата.

Челси опита щурм към победата и тя се озова на една ръка разстояние в даденото 4-минутно продължение на срещата. Тогава Гомеш направи втора огромна грешка, позволявайки Рамиреш да чукне топката пред него, а оттам да го фаулира.

Съдията посочи бялата точка, а Дрогба тръгна да става герой на мача. Таранът обаче направи изключително слабо изпълнение, стреляйки слабо и полувисоко в левия ъгъл, където плонжира и Гомеш, и така изстрелът бе отразен.

След днешния "хикс" Челси събра 31 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" обаче са с цели два мача по-малко. Тотнъм и след този кръг е 5-и с вече 27 точки.