Валенсия няма загуба от 8 мача

Снимката за спомен на Валенсия преди реванша с Динамо (Киев). Няма ги няколко титуляри, като Фегули, Хави Фуего и Жонас, но като цяло много от играчите на снимката ще видим и в София. Съставът за мача с Динамо: Диего Алвеш, Рикардо Коща (Сендерос), Жереми Матио, Жоао Перейра, Сейду Кейта, Дани Парехо, Мичел (Бараган), Хуан Бернат, Картабиа (Порту), Варгас, Алкасер.

Валенсия спокойно елиминира Динамо (Киев) с 0:0 у дома в реванша от Лига Европа, след като бе победил с 2:0 в първия мач като гост.

Испанците се готвят за осминафинали, където съперник ще им е Лудогорец.

Първият мач е на 13 март в София, а на 20 март е реванша във Валенсия.

Тимът на треньора Хуан Антонио Пици е в добра форма и няма загуба в последните си 8 мача - 4 победи и 4 ремита. Валенсия допусна и само един гол в последните 500 минути футбол.

Пици дойде да спасява сезона през ноември след тежкия старт. Валенсия е осми в испанската лига и шансовете за участие в Шампионската лига са илюзорни - тимът е на 12 точки от четвъртия Атлетик.

Но в турнирите по правило тимът е силен, а и Лига Европа остава единственият реалистичен шанс за някакво постижение през сезона.

До първия мач срещу Лудогорец съперникът на българите ще срещне в неделя като гост Райо Валекано, а на 9 март прекия противник за 4-о място Атлетик (Билбао) във Валенсия.

Между двата двубоя с шампионите на България, Валенсия има тежко гостуване на Реал Сосиедад.