Раул наказа Байерн и прати Шалке 04 на финал за Купата

Раул Гонзалес бе козът на Шалке 04 срещу Байерн на "Алианц Арена" Снимка: getty images
Раул Гонзалес бе козът на Шалке 04 срещу Байерн на "Алианц Арена"

Шалке 04 е вторият финалист в тазгодишното издание на турнира за Купата на Германия.

"Кралско-сините" се добраха до решителния сблъсък за трофея, след като надделяха с 1:0 като гости на миналогодишния победител Байерн в епичен полуфинален сблъсък.

Така на 21 май на Олимпийския стадион в Берлин тимът от Гелзенкирхен ще се изправи срещу втородивизионния Дуисбург, победил снощи Енерги (Котбус) с 2:1.

Голът за победителите отбеляза Раул Гонзалес след четвърт час игра. Топката бе центрирана от ъглов удар отляво към Хьоведес. Той я прати с глава към испанеца, който също с глава я насочи към мрежата на Крафт.

Домакините на свой ред упражниха сериозен натиск, като той повече от осезателен след почивката. Под рамката на вратата на Шалке 04 обаче бе блестящият Нойер, който отрази множество опасни изстрели.

Гостите също пропиляха отлични възможности за удвояване на своята преднина, когато контраатакуваха, но така или иначе резултатът ги уреждаше и те ще имат възможността да вдигнат втория по значимост трофей в Германия за първи път от 9 години насам.