Националите не успяха да спечелят и срещу Русия

Русия спечели минимална победа над България Снимка: getty images
Русия спечели минимална победа над България

Националният отбор по футбол продължава без победа през 2010 г. В последния мач преди старта на квалификациите за Евро 2012 тимът на Станимир Стоилов падна с 0:1 от Русия.

Единственото попадение вкара Роман Широков в 7-та минута. Той се възползва от нелепа намеса на вратаря ни Николай Михайлов в борба за висока топка в наказателното поле. Въпреки че не блеснаха, играчите на Сборная имаха оше няколко възможности за гол, някои от които спасени от Михайлов, а други пропуснати.

Единственото по-сериозно положение за България за целия мач дойде в 34-та минута, когато Мартин Петров центрира добре отляво, Ивелин Попов засече топката със сетни усилия, но Игор Акинфеев спаси.

През втората част Мартин Камбуров и Димитър Рангелов също имаха възможност да изравнят, но ударите им минаха покрай руската врата.

Дебют за тима направи Илиян Мицански. Новото попълнение на немския Кайзерслаутерн се появи в игра едва в 75-та минута на мястото на Мартин Петров, но не успя да затрудни съперника.

Българите владееха повече топката от своя противник, но въпреки това не успяха да реализират.

Двубоят, който се игра в Санкт Петербург, бе първи за новия треньор на Сборная Дик Адвокаат. Той замени на поста Гуус Хидинк.

Загубата продължи негативната серия на тима ни като от началото на 2010 нашите не успяха да спечелят срещу Полша, Белгия и ЮАР. Следващият мач на българите е на 3 септември срещу Англия. Двубоят, който ще се играе на стадион „Уембли" е първи от евроквалификациите.

„Според мен стана една добра проверка, опитахме се през по-голямата част от мача да контролираме събития, на моменти се получаваше доста добре. Особено между 60-та и 70-та минута Русия не ни създаде никакви проблеми, а ние пропуснахме нашите шансове.

Нещото, от което съм най-малко доволен е резултата. Като игра и поведение на терена смятам, че добре се представихме, особено като се има предвид, че не всички играчи са в оптимална спортна форма. Играхме със самочувствие, контролирахме топката, имахме ситуации за гол.

Грешката, която Николай Михайлов допусна се случва много рядко и не смятам, че е проблем.

Трудно можем да дадем конкретни оценки за играта на дебютанта Илиян Мицански, но се стара, имаше желание, а това е най-важното. С повиквателната се опитахме да му дадем стимул. Ако заиграе на ниво в Кайзерслаутерн се надявам да намери и трайно място в националния отбор. България има нужда от всичките си добри футболисти", коментира Станимир Стоилов в интервю за Дарик радио.

„За мен бе много важно да спечелим в първия ми мач като треньор на Русия. Доволен съм, че се случи. Разбира се знаем много добре над какво трябва да работим, можем да подобрим още играта си.

Днес обаче това не бе особен проблем, защото успяхме да запазим концентрацията си през цялото време. През второто полувреме играхме по-добре, отколкото преди почивката. Не предоставихме много шансове на съперника, но и не създадохме много такива.

Няма никакво значение кой бележи головете, важното е да ни носят победи", заяви треньорът на Русия Дик Адвокат.