Барселона смаза Сантос с 8:0

Меси и Неймар са на път да оформят една от най-смъртоносните нападателни двойки във футбола.

Барселона смаза бразилския Сантос с 8:0 при представянето на тима на стадион "Камп ноу" в мача за традиционния трофей "Жоао Гампер". За 15 минути на терена се засече най-чаканата нападателна двойка в света Лионел Меси - Неймар.

Двамата комбинираха няколко пъти, което доведе до екстаз трибуните, препълнени с над 90 000 фенове.

Меси даде старт на голеадата в 9-ата минута, после бразилецът Лео си вкара автогол, а до почивката резултатът стигна до 4:0 с попадения на Алексис Санчес и Педро Родригес.

За началото на второто полувреме се появиха куп резерви, включително Неймар. До смяната на Меси в 60-ата минута, бразилецът и аржентинецът изработиха гола на Сеск Фабрегас в 52-рата минута.

Пак халфът заби за 6:0, а Адриано и камерунският младок Дунго допълниха разгрома - 8 гола във вратата на отбора на Пеле, а доскоро и Неймар.