Интер взе аванс от един гол срещу Фиорентина

Интер победи Фиорентина с 1:0 в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на Италия.

Единственото попадение в срещата на "Джузепе Меаца" отбеляза Диего Милито в 34-ата минута.

Дебют за „нерадзурите" срещу Фиорентина направи привлеченият от Парма Макдоналд Марига, който влезе игра в последните секунди на мача на мястото на Уесли Снайдер.

В предишната фаза на турнира Интер надделя над Ювентус с 2:1, а Фиорентина победи Лацио с 3:2.

Реваншът е във Флоренция и ще се играе на 14 април.

Тази вечер е другият полуфинал между Рома и Удинезе.

След мача треньорът на Интер Жозе Моуриньо заяви, че е доволен от резултата, но не и от играта на своя отбор.

„Резултатът е по-добър от играта ни, особено през второто полувреме. Очаквах повече от моя отбор. Имаме предимство, но ни чака много тежък реванш", заяви португалецът.

Треньорът на Фиорентина Чезаре Прандели заяви, че е горд от представянето на неговите футболисти.

„Играхме силно срещу шампиона на Италия и това ме радва. Вярно е, че загубихме, но има и среща реванш на наш терен. Тогава ще играем още по-силно и ще се класираме за финала", каза Прандели.