Барселона разби Севиля, изравни се с мадридчани

Меси вкара два в проливния дъжд.

Лионел Меси отбеляза два, а Барселона се наложи с 4:1 като гост на Севиля и се изравни по точки с мадридските Реал и Атлетико.

И трите отбора имат по 57, но каталунците са лидери по голова разлика. Дербито на "Рамон Санчес Писхуан" се игра при проливен дъжд.

Алберто Морено откри резултата в полза на домакините в 15-та минута, след като ударът му бе отклонен и от Марк Бартра.

В 33-та минута Алексис Санчес изравни с глава, но останаха съмнения за засада.

Малко преди почивката Меси взе нещата в свои ръце и с прецизен удар вкара втория гол за гостите.

10 минути след почивката отново Меси с виртуозен удар направи 3:1 за Барса, а всичко приключи в 87-та минута, с ново красиво попадение, този път на Фабрегас.