Черно море не прости на Сливен и измести ЦСКА

"Моряците" не бяха побеждавали у дома отпреди мача с Черноморец

Черно море си върна осмата позиция, отнета от ЦСКА за по-малко от 24 часа, след като сложи тройка на Сливен на своя стадион "Тича" във Варна.

"Моряците" категорично надиграха своя съперник на разкаления и разоран терен, и въпреки тежките условия за игра домакините успяха да създадат доволен брой голови положения.

Варненци откриха резултата още в 3-ата минута. Юруков центрира в полето на "войводите", където Димов игра с глава. Вратарят Георгиев не успя да стигне до топката и тя бе пратена от Иванов в собствената му врата.

В 28-ата минута Димов насочи топката с глава към мрежата на Сливен, но тя бе избита от самата голлиния. След още осем Дани Георгиев стреля силно от границата на наказателното поле и нацели напречната греда.

Спокойствие в редиците на Черно море внесе Йордан Юруков в 51-ата минута, когато изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от близо 30 метра, пращайки фалцирано топката в долния ляв ъгъл на Георгиев за 2:0.

"Моряците" продължиха да търсят трето попадение и след пропуски на Юруков, Божилов и Георгиев се стигна до 71-ата минута, когато Танко Дяков с глава засече центриране отляво, оформяйки класическия резултат.

Секунди преди последния съдийски сигнал ветеранът Марио Жардел изтръгна аплодисментите на публиката с атрактивна задна ножица, но за съжаление на варненци топката излезе в аут.

След този кръг Сливен остава на 13-а позиция със 7 точки, с две над чертата на изпадащите, под която в момента са Видима Раковски, Миньор и Академик.