Равенства и загуби за отборите с амбиции в Ла Лига

Еспаньол тотално надигра Атлетико (Мадрид) и победи само с 4:2 Снимка: getty images
Еспаньол тотално надигра Атлетико (Мадрид) и победи само с 4:2

Лош ден имаха отборите, които са с амбиции за местата, даващи право на участие в Лига Европа.

Атлетико (Мадрид) отново разочарова феновете си и се отърва само с 2:4 като гост на Еспаньол.

"Дюшекчиите" бяха съкрушени само за двайсетина минути, когато допуснаха цели три попадения в собствената си врата.

Жоан Верду наказа столичани с две бързи попадения между 5-ата и 8-ата минута, като в първия случай с удар отдалеч хвана неподготвен вратаря Куртоа, а във втория го преодоля с изстрел в наказателното поле.

Ромарик пък направи резултата класически, след като взаимодейства отлично със Серхио Гарсия.

Радамел Фалкао върна едно попадение в 32-ата, засичайки с глава центриране на Салвио, но асистентът на третия гол Гарсия възстанови сериозната преднина на Еспаньол малко след подновяването на играта, подигравайки се с цялата отбрана на мадридчани.

Крайният резултат бе оформен от Арда Туран малко преди края, с което направи загубата на Атлетико малко по-почетна.

С тези три точки Еспаньол се изкачи на осмото място, събирайки 20, докато "дюшекчиите" са десети с една по-малко.

Мултимилионният състав на Малага също не бе на висота при домакинството си на Осасуна и успя да се добере само до едната точка, макар че пропиля сериозен брой чисти положения.

Гостите от Памплона откриха чрез Ибрахима Балде в 33-ата минута при едно центриране от ъглов удар.

Чак в 70-ата домакините успяха да изравнят благодарение на прецизен шут на Хуанми след пас на Санчес.

Двата тима запазиха своите позиции в таблицата, като Малага е шести с 24, а Осасуна е веднага след това с 22.