Седма "синя" победа в първенството

Дембеле направи куп пропуски, но все пак вкара на Берое Снимка: Sportal.bg
Дембеле направи куп пропуски, но все пак вкара на Берое

Левски постигна седмата си победа в първенството, надделявайки с 2:1 над носителя на Купата на България Берое в предпоследен мач от VIII кръг.

Така "сините" затвърдиха лидерската си позиция във временното класиране и вече имат 21 точки - с три повече от втория Локомотив (Сф) и с 5 от шампиона Литекс. Старозагорци пък се смъкнаха на 7-а позиция с 13 точки.

Първото полувреме премина под диктовката на левскарите. Те можеха да излязат напред в резултата още в 8-ата минута, когато Йовов нахлу в наказателното поле и отправи прострелно центриране. Бранител на гостите игра с топката и я насочи към собствената си врата, като само отличният рефлекс на Илчев предотврати автогол.

Старозагорският страж обаче бе разпечатан в 21-ата минута. Йовов даде прехвърлящ пас към Дембеле, който овладя топката зад противниковата отбрана, напредна с мощна крачка и с плътен удар прати топката в близкия ъгъл за 1:0.

Мачът се откри, като Берое тръгна по-смело напред и усилията на футболистите бяха възнаградени. В 35-ата минута Петър Димитров се измъкна от "сините" защитници след дълъг пас на Генчев, изкочи очи в очи срещу Петков и копна топката над неговия плонж, за да се озове в мрежата.

Радостта на заралии трая около 60 секунди. Йовов бе допуснат да напредне 15-20 метра през центъра и с премерен шут от дъгата на наказателното поле да се разпише в долния ляв ъгъл на ненамесилия се добре в тази ситуация Илчев.

Дебют със синята фланелка направи последната лятна придобивка Андвеле Слори, който влезе в началото на втората част на мястото на Даниел Младенов.

В 50-ата минута третият в редиците на Левски холандец опита късмета си от трийсетина метра, стреляйки от пряк свободен удар, но топката мина на метри встрани.

Далеч по-опасно изглеждаше "лалето" в три други случаи, когато получаваше много удобни топки на отлични позиции в наказателното поле, но или биеше в Карамфил Илчев, или пращаше топката в аут.

Последваха по-добри моменти и за гостите от Стара Загора. В 59-ата минута Евгени Йорданов получи удобна топка на няколко метра от голлинията на Петков, но се засуети и позволи на Бензукан да изчисти в ъглов удар.

В 65-ата минута Жоазиньо можеше да предреши всичко в този мач, като се озова сам срещу вратаря. Джобният бразилец обаче стреля в обсега на ръцете на Илчев.

До края на мача Дембеле на цели четири пъти можеше да покачи головата си сметка. Първо в 72-ата минута получи удобен пас от Тасевски, но от 20 метра би над гредата.

В 86-ата груба грешка на защитник в зелено изведе французинът сам срещу вратаря, но се замота и би в тялото му.

Минута по-късно Жоазиньо стреля коварно, Илчев спря удара, но изпусна топката, която обаче Дембеле от малък ъгъл изкара извън очертанията.

В 90-ата минута лятната находка на Левски отново бе изведен отляво очи в очи със стража на Берое, заложи на силата, би право в него и сбърка. Противникът обаче нямаше сили да накаже високомерието на "сините" и резултатът се запази до последния съдийски сигнал.