Манчестър Юнайтед излъга Челси на „Стамфорд Бридж”

Уейн Рууни вкара единственото попадение за Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж" Снимка: getty images

Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 срещу Челси в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига. Единственото попадение на стадион „Стамфорд Бридж" вкара Уейн Рууни в 24-та минута. Голмайсторът на Манчестър Юнайтед през този сезон - Димитър Бербатов остана резерва и се появи в игра в 78-та минута на мястото на Хавиер Ернандес.

В края на мача реферът Ундиано Майенко попадна в центъра на вниманието след като не отсъди дузпа за Челси при нарушение на Патрис Евра срещу Рамиреш в наказателното поле.

Това е първи успех на Манчестър Юнайтед като гост на Челси от 2002 г. насам. „Сините" от Лондон спечелиха десет поредни победи над „червените дяволи" на „Стамфорд Бридж", но серията бе прекъсната тази вечер.

За Уейн Рууни това е четвърти гол в последните два мача на „червените дяволи". В събота срещу Уест Хям във Висшата лига той отбеляза три попадения.

Испанският национал Фернандо Торес отново не успя да вкара първото си попадение откакто облече екипа на Челси през януари. Световният шампион обаче бе близо до това в 76-та минута когато с глава насочи топката към вратата на Едвин ван дер Саар. Само перфектната намеса на стража предотврати попадението.

Реваншът е след седмица на „Олд Трафорд", победителят почти сигурно ще се изправи срещу Шалке 04.