След три изпуснати мачбола България загуби в тайбрека

След три изпуснати мачбола България загуби в тайбрека Снимка: volleyballworld.com

Националният отбор на България по волейбол загуби драматично с 2:3 гейма от Германия в третия си мач от Лигата на нациите.

Нашите отстъпиха в тайбрека, а преди това пропуснаха три мачбола в инфарктния четвърти гейм и така победата им се изплъзна, а в отделните части резултатът беше 25:19, 21:25, 25:22, 28:30 и 11:15.

Играчите на Силвано Пранди имаха преднина през цялото време до тайбрека, в който Германия заслужи успеха с по-силна игра.

"Трикольорите" рухнаха психически заради загубения четвърти гейм и немците поведоха с 14:7 в решителната част, за да я затворят с 15:11.

В първите си два двубоя българите отстъпиха с 0:3 на Франция и победиха с 3:0 Австралия. Те са на седмо място във временното класиране с 4 т. в актива си.

Лигата на нациите продължава и през следващата седмица, когато в рамките на три дни България ще играе срещу Италия, Канада и Иран.