Волейболистите отново отстъпиха в тайбрека

Волейболистите отново отстъпиха в тайбрека Снимка: Volleyball Nations League

Волейболистите на България записаха трета загуба в Лигата на нациите, след като отстъпиха с 2:3 гейма на Италия.

Отборът на Силвано Пранди загуби с 19:25, 25:20, 13:25, 25:23, 13:15 в мач от 4-тия кръг на турнира, който се игра в Римини.

Преди днешната среща България имаше една победа с 3:0 срещу Австралия и две поражения с 0:3 от Франция и с 2:3 от Германия.

Именно след драматичния мач с германците, днес нашите отново отстъпиха в тайбрека, където грешките им се оказаха повече от добрите изяви, а иначе срещата премина при поделено надмощие.

Селекционерът Пранди заложи на доста нови волейболисти в българския стартов състав, като даде почивка на Георги Сеганов, Цветан Соколов и Мартин Атанасов, а Алекс Грозданов не попадна в групата на мача.

След този резултат България заема 11-тата позиция във временното класиране с 5 т., докато Италия е 13-та с 2 т. (1 победа, 3 загуби).