Пиронкова отпадна още в първия кръг в Ню Хейвън

Пиронкова не успя срещу Цибулкова.

Цветана Пиронкова отново не можа да реши ребуса "Доминика Цибулкова" и след огромно количество пропуснати шансове трябваше да преглътне поражение с с 6-7(6) 7-6(5) 3-6 и отпадане на старта турнира в Ню Хейвън.

Пиронкова влезе в двубоя след изключително разнообразно и вдъхновяващо представяне при поражението от Серина Уилямс в Синсинати, но и с бремето на едва два успеха в десетте си предишни мача с Цибулкова. Словачката обаче имаше на сметката си само една победа в последните си 5 срещи и това даваше надежди на Цвети, че днес може да се справи с една от най-неприятните си съпернички.

Цибулкова се измъкна от 0-40 и общо 6 брейкпойнта още в първото си подаване в двубоя и удари с пробив за 3-1. Цвети отказа да остави сета да се изплъзне толкова лесно и след 20 разигравания в следващия сервис гейм на словачката, изкова моментален рибрейк. По законите на женския тенис обаче, първата ни ракета веднага загуби подаването си на нула, след което върна баланса за 4-4.

В следващите минути Цвети просто пропиля твърде много шансове - поведе с пробив за 6-5, но в крайна сметка допусна изравняване, а в тайбрека позволи на Цибулкова да се върне от 1-5 до 8-6 точки. Пиронкова удържа на атаката на противничката си във втората част и прати в историята четири брейкпойнта, за да открие резултата, след което проби два пъти и се изстреля напред с 5-1 гейма.

И в този момент Пиронкова изпадна в огромна дупка, позволявайки на словачката да се върне в сета и да изравни до 5-5. Последва нов тайбрек, в който кошмарът от първата част беше на път да се повтори, но след три пропуснати сетпойнта, все пак успя от четвъртия шанс и рестартира битката. Пиронкова поведе и с пробив за 3-2 в решителия сет, но обезсмисли всичките си усилия до момента с нов чудовищен спад в представянето си и четири поредни загубени гейма до крайното 3-6.