Безброй грешки закопаха Григор и той приключи с "Ролан Гарос"

Безброй грешки закопаха Григор и той приключи с "Ролан Гарос" Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна от "Ролан Гарос" на осминафиналната фаза след безславна загуба с 1:6, 4:6, 3:6 от Александър Зверев.

Българинът направи мача лесен за съперника си, след като допусна безброй грешки и така и не успя да се адаптира към ветровития централен корт "Филип Шатрие".

Най-добри бяха шансовете му във втория сет, когато той водеше с пробив при 4:2, но се срина напълно и после така и не успя да се възстанови.

Мачът започна по най-лошия начин за Григор и той направи две поредни двойни грешки в първия гейм, за да загуби сервирането си.

Зверев пък стартира уверено и се възползва от колебанията на опонента, за да си спечели бърз аванс от 4:0 гейма. С това сетът на практика беше решен, а до края му Гришо успя да вземе само почетен гейм.

В началото на втората част Димитров подобри играта си и мачът стана доста по-оспорван, а геймовете по-дълги.

Сънародникът ни достигна до първи пробив за 3:2 и после със значителни усилия го затвърди, за да дръпне с 4:2.

Това беше моментът, в който Григор държеше инициативата и даже беше на косъм да реализира втори пробив за 5:2. Зверев обаче се измъкна и се върна в играта, а Гришо изигра изключително слаб сервис гейм, който загуби на 0.

Германецът отново започна да мачка и натрупа 14 поредни точки, а в оспорван последен гейм взе и нужния втори брейк, за да поведе с 2:0 сета.

Третият сет започна с ново разочарование за Григор, който поведе с 40:0 при сервиса на Зверев, но загуби гейма, а после загуби и своето сервиране на 0.

Последва нов аванс от 40:0 за Димитров, но и този гейм стана напечен и завърши зле за българина - така при 0:3 вече не се виждаше как той ще се върне в мача.

Дойде обаче моментът и Зверев да се разколебае. При 3:1 той сам провали сервис гейма си с две двойни грешки и Гришо върна пробива.

Първата ни ракета изглеждаше в подем и изравни геймовете за 3:3.

До края обаче Александър Зверев отново беше по-добрият на корта и взе три поредни гейма, за да стигне до победата за 2 часа и 17 минути.

Така Григор Димитров още веднъж в кариерата си не успя да преодолее тази фаза на "Ролан Гарос".