Григор бие и на двойки и е на четвъртфинал след обрат

Григор бие и на двойки и е на четвъртфинал след обрат Снимка: Getty Images

Григор Димитров и партньорът му Себастиан Корда се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира в Бризбън след победа с 4:6 6:3 10:3 срещу Хари Хелиоваара (Финландия) и Джон Пиърс (Австралия).

Успехът дойде след обрат и за малко повече от час игра.

Съперницитe на двойката на Гришо бяха поставени под №6 в схемата на тандемите и сочени за едни от претендентите за титлата тук. Следващите им противници по пътя към трофея са британецът Лойд Гласпуул и Жан-Жулиен Рожер (Нидерландия).

Гришо и Корда загубиха първия сет след ранен пробив, след което изравниха резултата, за да вземат мача в шампионския тайбрек, както го направиха и в първия си мач в Бризбън.

Димитров продължава напред и в схемата на сингъл, след като на старта отстрани бившия №1 Анди Мъри. Следващият съперник на Григор е германецът Даниел Алтмайер, а мачът им е утре сутринта.