Григор не издържа психически и приключи на крачка от финала

Григор не издържа психически и приключи на крачка от финала Снимка: Getty Images

Григор Димитров приключи участието си на Мастърса в Монте Карло след драматична загуба с 1:2 сета на полуфинала от Алехандро Давидович Фокина.

Испанецът надделя с 6:4, 6:7(2), 6:3, а Гришо определено има защо да съжалява, че изпусна инициативата в най-ключовите моменти от двубоя.

Първата ни ракета се спаси от критична ситуация във втория сет, когато съперникът му сервираше за мача, но после самият Гришо водеше с пробив в решителната част и беше на косъм да поведе с 3:0 в геймовете, но допусна обрат.

Българинът допусна ранен пробив след двойна грешка и позволи на съперника си да поведе, а това се оказа и единствената точка за пробив в целия сет.

През втората част Димитров започна далеч по-позитивно и реализира пробив за 2:0.

Точно тогава обаче си позволи срив и заради непредизвикани грешки пробивът веднага беше върнат, а Давидович Фокина записа и втори пореден пробив, за да поведе с 3:2.

При 5:4 испанецът сервираше за спечелване на мача, но показа колебания и Гришо се възползва, за да изравни геймовете.

Сетът влезе в тайбрек, в който двамата се впуснаха в няколко дълги и оспорвани разигравания.

Гришо изглеждаше все по-уверен, докато испанецът се срина и спечели само две точки.

Третият сет започна прекрасно за Григор с пробив и аванс от 2:0. Последва маратонски гейм, в който българинът изпусна цели пет точки за пробив.

Това беше ключовият момент, защото след него Давидович Фокина взе още цели 4 поредни гейма, включително два пробива, докато българинът съвсем загуби играта си.

При 5:3 испанецът за втори път сервираше за мача и този път не трепна, като приключи всичко с ас.