Григор отпадна в Париж след голяма трисетова битка със Зверев

Григор отпадна в Париж след голяма трисетова битка със Зверев Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна на осминафинал на Мастърса в Париж след загуба с 1:2 сета от четвъртия в световната ранглиста Александър Зверев.

Гришо влезе в ожесточена битка с намиращия се в страхотна форма Зверев, но отстъпи след 6:7(4), 7:6(3), 3:6.

Българинът игра силно срещу олимпийския шампион и след като загуби драматично първия сет, успя да се върне във втория. Накрая обаче силите му не стигнаха.

Германецът взе предимство в откриващия сет, когато реализира първия пробив в мача за 4:3 и после го затвърди.

Григор обаче заигра по-смело, докато Зверев беше неубедителен, когато трябваше да сервира за сета. Така сънародникът ни върна пробива и сетът стигна до тайбрек.

В него началото беше равностойно, но при 2:2 Зверев взе четири поредни точки и това му осигури спечелването на частта.

Вторият сет вървеше гейм за гейм и никой от двамата противници не можеше да стигне до пробив.

При 4:4 Димитров се добра до брейкбол, но сгреши от форхенд и не успя да се възползва.

При 6:5 за Зверев, Гришо изостана с 15:40 на свой сервис, но отрази двата мачбола на съперника с добри волета на мрежата.

Така и вторият сет стигна до тайбрек, но този път Григор беше безапелационен и поведе с 5:0 и 6:1, за да докара мача до решителен трети сет.

Българинът пропусна три точки за пробив още в началото на последната част и за съжаление допусна да бъде пробит за 3:4, което се оказа фатално в двубоя.