Григор се отпусна в края, но прекрати негативната серия

Григор се отпусна в края, но прекрати негативната серия Снимка: Getty Images

Григор Димитров победи с 6:4, 6:4 Иля Ивашка във втория кръг на турнира от сериите АТР 250 в Женева.

Най-добрият български тенисист стигна до победата срещу противника от Беларус (№91 в ранглистата), макар че се отпусна в края и сам си усложни живота със загуба на 4 поредни гейма.

Гришо поведе с 5:0 във втория сет и изпусна два поредни мачбола, а после Ивашка намали резултата до 4:5. Но българинът успя да реализира решаващ пробив, с който взе и победата.

Така Димитров прекъсна лошата серия от три поредни поражения преди днешната среща и вече очаква следващия си съперник в турнира.

За място на 1/2-финалите той ще спори с уругваеца Пабло Куевас или французина Артур Казо.