Краля на клея наказа Джокович в 4-часовата битка на титаните

Краля на клея наказа Джокович в 4-часовата битка на титаните Снимка: Getty Images

Рафаел Надал спечели битката на титаните срещу Новак Джокович и се класира за полуфиналите на любимия си турнир "Ролан Гарос".

Носителят на рекордните 21 титли от Шлема спечели с 6:2, 4:6, 6:2, 7:6(4) 4-часовата класика и взе реванш от сърбина за загубата в Париж на полуфинала през миналата година.

Мачът беше изпълнен с обрати и с маратонски геймове, като още първият от тях продължи 10 минути.

Надал стартира ударно и веднага проби Джокович, след което постигна още един пробив и дръпна с 5:1 в резултата.

Така в първия сет интрига почти нямаше.

Испанецът продължи да доминира в началото на втората част и реализира нови два пробива, докато Джокович все още не можеше да се противопостави.

При 0:3 обаче Ноле най-сетне влезе в мача и сътвори страхотен обрат, направи цели три пробива до края на сета и го спечели с 6:4.

В третата част Надал веднага си върна контрола върху мача с пробив на 0 и макар че съперникът му се бореше, Матадора наложи волята си. Както и в първия сет, той отново даде само два гейма на Джокович.

В четвъртия сет дойде редът на сърбина да направи силен старт и да поведе с 3:0 след ранен пробив, а после и с 5:2. Този път обаче Рафа се доказа като непримирим боец, когато сетът изглеждаше изгубен.

Краля на клея спаси два сетбола и върна пробива, а после и двамата не допуснаха повече проблеми при сервис геймовете си и стигнаха до тайбрек.

Там Надал беше изключително концентриран и натрупа аванс от 6:1.

Джокович спаси три от петте поредни мачбола на съперника, но накрая беше безсилен и битката приключи след 4 часа и 12 минути игра.

Надал вече е на две крачки от 14-тата си титла от "Ролан Гарос", а на полуфинала ще спори с Александър Зверев.