Разгромна победа прати Гришо на 1/8-финал в Рим

Разгромна победа прати Гришо на 1/8-финал в Рим Снимка: Getty Images

Григор Димитров размаза с 6:1, 6:0 японеца Йошихито Нишиока в среща от втория кръг на Мастърса на червени кортове в Рим.

Така българинът безпроблемно се класира за 1/8-финалите в надпреварата, където ще срещне представителя на домакините Яник Синер.

Днес Григор не пожали съперника и реализира пробив още в първото сервиране на Нишиока, после поведе с 5:0 гейма в първия сет и едва тогава даде гейм на опонента.

Втората част протече по сходен начин, но този път Гришо изобщо не даде почетен гейм на японеца и му върза "геврек". Мачът продължи само 56 минути.

В първия кръг Григор се наложи със 7:5, 6:1 над получилия "уайлд кард" италианец Джанлука Маджер.

Вчера пък 29-годишният хасковлия загуби мача си на двойки.