За малко повече от час Григор падна от Циципас в Барселона

За малко повече от час Григор падна от Циципас в Барселона Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна от турнира от сериите АТП 500 в Барселона след загуба набързо от поставения под №1 в турнира Стефанос Циципас. Петият в световната ранглиста се справи с Гришо след 6-1 6-4 за малко повече от час.

Гъркът бе огромен фаворит в мача и доказа защо. Циципас спечели първия сет след само 25 минути игра, давайки само един гейм на Григор.

Първата ни ракета допусна много непредизвикани грешки и започна със загубен сервис гейм още в откриващия такъв. След това допусна още два пробива, за да загуби първия сет с 1-6.

Вторият започна добре за българина и той направи пробив на свой ред, но бързо загуби подаването си, за да бъдат изравнени геймовете. Същата ситуация се повтори два гейма по-късно.

Когато сериваше за оставане в мача обаче, Григор отново бе пробит и след 4-6 във втория сет отпадна от турнира в Барселона на осминафиналите.

Най-доброто класиране за българина в Барселона е четвъртфинал. Това бе четвъртият мач между двамата, като Циципас вече води с 3-1 победи.