Реал повали Юнайтед и ликува с втора поредна Суперкупа

Реал Мадрид грабна Суперкупата на Европа за втори пореден път с победа с 2:1 в колосалния сблъсък срещу Манчестър Юнайтед.

След като спечелиха Шампионската лига два пъти поред, футболистите на Зинедин Зидан повториха това постижение и със Суперкупата, която никой не беше успявал да защити от 1990 г. насам.

Макар че "Белия балет" доминираше в дълги периоди от мача, успехът не дойде лесно.

Срещата започна равностойно, но с всяка следваща минута Реал се чувстваше по-комфортно на терена, докато през първата част "червените дяволи" изглеждаха все по-лениви.

В 16-ата минута след центриране на Кроос от ъглов удар Рафаел Варан засече топката и ударът му уцели горната греда. "Кралете" продължиха да изсипват центрирания към Де Хеа, с които ЮНайтед се справяше все по-трудно.

В 24-ата минута Дани Карвахал беше оставен необезпокояван да овладее топката в центъра, да си я нагласи и да отправи прекрасен прехвърлящ пас към Каземиро, който се измъкна зад гърба на Линдельоф и засече в далечния ъгъл на Де Хеа - 1:0 за Реал Мадрид.

Повторенията обаче показаха чиста засада на Каземиро при паса към него.

До края на полувремето Манчестър Юнайтед се изнесе по-напред, но комбинациите в предни позиции не се получаваха, докато Реал продължаваше да комбинира с лекота. Де Хеа трябваше да се намесва при опасен шут на Бензема, а в началото на второто полувреме спаси и снаряд на Тони Кроос.

В 52-ата минута Иско с лекота направи двойно подаване с Бейл в наказателното на Юнайтед и сам срещу Де Хеа безпроблемно завърши за 2:0.

Веднага след това тимът на Моуриньо реагира и създаде най-чистото си положение до момента. Погба стреля с глава след центриране на Ерера, Навас спаси удара, а при добавката Лукаку стреля твърде силно и не успя да уцели незащитената врата.

В 61-ата минута Гарет Бейл отправи страховит удар, който щеше окончателно да реши мача, но гредата за втори път спаси Юнайтед и веднага след това "червените дяволи" намалиха резултата.

Матич шутира извън наказателното поле, Навас спаси, но този път Ромелу Лукаку нямаше как да сгреши при добавката и върна отбора си в мача за 1:2.

До края Юнайтед затрудни Реал с физика и агресия, но не успя изравни. Най-добрият шанс се откри пред резервата Рашфорд в 81-ата минута, който стреля с левия крак сам срещу Навас, но вратарят успя решително да отклони топката в корнер.

Кристиано Роналдо изкара мача на резервната скамейка и влезе за последните десетина минути, в които Реал успя да удържи и да си гарантира пореден трофей.