Жозе: Питайте играчите защо не играят

"Не съм изненадан. Нищо не научих от този мач", коментира загубата от Валенсия Жозе Моуриньо Снимка: Getty Images

Жозе Моуриньо коментира в традиционния си стил загубата с 1:2 от Валенсия в последния кръг от груповтата фаза на Шампионската лига.

Манчестър Юнайтед вече си бе осигурил предварително второто място в групата, в която Ювентус завърши като лидер, но също загуби гостуването си на Йънг Бойс с 1:2.

„Нищо не ме изненада. Не научих нищо от този мач“, коментира Специалния.

Моуриньо пусна в игра футболисти, които не получават много шансове в последно време, като Пол Поба, Фред, Маруан Фелайни, Андреас Перейра, Антонио Валенсия, Ерик Байи, Маркос Рохо и Серхио Ромеро.

„Очаквам по-добро представяне от играчите, особено от тези, за които постоянно ме питате защо не играят и защо не са титуляри.

Беше хубава възможност – мач бе значение, без напрежение, мач в турнир, който би се харесал на всеки.

И, все пак, отборът заигра по-добре, когато направих промените, въпреки че не исках да ги правя. Това обаче е леко дразнещо, защото не исках да пускам тримата футболисти, които пуснах през второто полувреме.“

Моуриньо пусна Ашли Йънг, Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард през втората част на местата на Рохо, Фред и Ромелу Лукаку.

Юнайтед заигра малко по-добре и Рашфорд вкара почетното попадение за гостите, но за повече „червените дяволи“ нямаха сили.

Като завършил втори в групата си, Юнайтед може да срещне отбори като Реал Мадрид, Байерн Мюнхен, Пари Сен Жермен и Борусия Дортмунд на осминафиналите. Жребият за тях ще се тегли в понеделник от 13:00 часа българско време.

През уикенда за Юнайтед предстои дерби с Ливърпул. „Червените дяволи“ ще пътуват до „Анфийлд“ на гърба на само една победа в последните си четири мача във всички състезания.