Арсенал и Тотнъм докосват четвъртфинала

Арсенал и Тотнъм докосват четвъртфинала Снимка: Getty Images

Арсенал се доближи максимално до класиране на четвъртфинал в Лига Европа след успех с 3:1 в гостуването на Олимпиакос.

Тимът на Микел Артета надигра гърците и заслужено спечели, преодолявайки един труден период през втората част, в който резултатът беше равен.

Първоначалният натиск на Арсенал не даде резултат, макар че Пиер-Емерик Обамеянг беше много близо до гола.

В 34-тата минута обаче "артилеристите" логично откриха с топовен шут на Мартин Йодегор, който хвана неподготвен вратаря Са.

Олимпиакос можеше изненадващо да изравни няколко минути по-късно, когато Давид Луис сгреши един пас в наказателното си поле, но Масурас стреля в аут.

През втората част Арсенал допусна левашки изравнителен гол, след като Дани Себайос загуби една топка пред пеналта, Ел Араби му отне, напредна и стреля в опразнената от Лено врата за 1:1.

Мачът стана доста оспорван и непредсказуем до 79-ата минута, когато "топчиите" изпълниха бързо един корнер и Габриел с глава направи 2:1.

Малко по-късно тъкмо влезлият Мохамед Елнени напредна необезпокояван и със силен удар в ъгъла покачи на 3:1.

Към четвъртфиналите се доближи и Тотнъм след домакинска победа с 2:0 над Динамо Загреб.