Байерн пропусна да направи обрата възможен и отново беше наказан от Холанд

Байерн пропусна да направи обрата възможен и отново беше наказан от Холанд Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се класира за полуфиналите в Шампионската лига след 1:1 срещу Байерн Мюнхен в реванша на "Алианц Арена".

Баварците пропуснаха да върнат интригата в сблъсъка и пропиляха няколко изгодни положения, особено през първото полувреме, за което логично бяха наказани.

Така победата с 3:0 в първия мач стигна на Сити, а Ерлинг Холанд отново не пропусна да се разпише, макар че преди почивката изпусна дузпа.

Първото полувреме предложи много динамика и интересни ситуации, макар че завърши без голове.

Лерой Сане пропусна златно положение да изведе домакините напред и не уцели вратата сам срещу Едерсон.

Малко след това Дайо Упамекано спъна откъсващия се Холанд и получи червен картон, но в ситуацията имаше засада и картонът беше отменен.

В 21-вата минута отново Сане донесе опасност за Едерсон, но вратарят спаси удара му от фал.

10 минути преди края на полувремето дойде единствената възможност за Сити - топката леко се отклони в лакътя на Упамекано в пеналта и това беше достатъчно, за да бъде отсъдена дузпа за гостите.

Головата машина Ерлинг Холанд застана зад топката, но баварците се постараха да забавят изпълнението и успяха да го разконцентрират, а той стреля неточно над гредата.

До почивката Байерн създаде още две опасности пред Едерсон и предизвика още едно спасяване на вратаря, но пак се размина с попадението.

В 56-ата минута Кингсли Коман отправи нов опасен изстрел и стражът отново го отрази, а от последвалата контраатака "гражданите" поведоха.

Холанд получи топката в опасна зона, а Упамекано се подхлъзна и го улесни максимално. Сам срещу Зомер голмайсторът не пропусна и отбеляза 48-ия си гол за сезона, който е и №12 за него в Шампионската лига.

Настроението в играта на Байерн значително спадна, но все пак домакините изравниха в 83-тата минута.

Тогава Йошуа Кимих реализира от дузпа, също отсъдена за игра с ръка.

Треньорът Томас Тухел пък беше изгонен с втори жълт картон в последните минути заради поредния си гневен изблик.

До края на сезона за Байерн остава да се бори за титлата в Бундеслигата, докато Сити ще играе с Реал Мадрид в следващата фаза и продължава да мечтае за требъл.