Чави: Казах на съдията, че е катастрофа

Наставникът на Барселона Чави Ернандес не успя да сдържи нервите си след отпадането на тима му на четвъртфиналите в Шампионската лига. Каталунците загубиха с 1:4 от Пари Сен Жермен у дома, а наставникът беше изгонен през второто полувреме от румънския рефер Ищван Ковач.

"Когато на терена бяхме 11 срещу 11, мачът беше един, но след като останахме с 10 човека, всичко стана много по-трудно за нас. Жалко е, че участието ни в турнира приключи заради едно съдийско решение.

Казах на съдията, че е много слаб, че не разбира играта и че като цяло се представи катастрофално. Не обичам да говоря за съдиите, но неговите решения промениха хода на мача", Чави.

Колегата му Луис Енрике пък сподели:

"Започнахме мача блестящо. Бяхме готови за всеки един сценарий, включително и такъв, в който първи получаваме гол.

Обикновено не давам оценки на съдийството. Старая се да се поставя на мястото на съдиите. Казах на моите футболисти да контролират емоциите си. Днес направихме крачка напред по отношение на зрелостта."