Челси довърши Атлетико, абсурден червен картон беляза мача

Челси довърши Атлетико, абсурден червен картон беляза мача Снимка: Getty Images

Челси постигна втора победа над Атлетико Мадрид, този път с 2:0 на "Стамфорд Бридж", и се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига.

Томас Тухел още веднъж надигра тактически Диего Симеоне и не позволи на съперника да се приближи до обрат в общия резултат, след като преди три седмици го победи с 1:0 като гост.

"Сините" бяха по-добрият отбор на игрището и организираха по-опасните атаки. Успяха и да открият резултата с първия си точен удар в мача.

В 34-тата минута при бърза контраатака Тимо Вернер беше изведен отляво и пусна към Хаким Зиеш, който очи в очи с Облак не отправи най-добрия възможен удар, но топката влезе за 1:0.

Преди почивката "дюшекчиите" можеха да получат дузпа за задържане на Аспиликуета срещу откъсващия се Караско, но нямаше реакция нито от съдията, нито от ВАР.

През втората част Атлетико опита да промени развоя с няколко смени, но атаките не водеха до чисти положения пред Менди.

Точно когато обръчът около вратата на домакините се затягаше, всичко свърши с директен червен картон за Стефан Савич в 81-вата минута.

Защитникът бутна с лакът Рюдигер при борба между двамата преди един ъглов удар, а съдията Даниеле Орсато доста пресилено реши да го изгони. Помогна и доста театралната реакция на самия Рюдигер.

В добавеното време тъкмо появилият се като резерва Емерсон вкара втория гол и така Челси си гарантира победата и остава непобеден под ръководството на Тухел.

В другия осминафинал тази вечер Байерн Мюнхен отново победи Лацио, този път с 2:1 у дома.

Така баварците продължават безпроблемно напред с общ резултат 6:2.

Роберт Левандовски от дузпа и Ерик Максим Чупо-Мотинг вкараха головете за домакините, а едно попадение за Лацио върна Марко Пароло.