Кошмар за палача на испанци Юнайтед срещу Севиля

Барселона и Бетис вече си изпатиха от Манчестър Юнайтед в Лига Европа, а английският гранд възнамеряваше да си опече работата още у дома срещу трети пореден противник от Ла Лига в лицето на Севиля.

"Червените дяволи" бяха на път да го сторят, след като поведоха с 2:0 до средата на първото полувреме, но в края допуснаха два късни гола за крайното 2:2.

Възпитаниците на нидерландския наставник Ерик тен Хаг изиграха солиден мач и успехът им прилягаше, но севилци отказаха да се предадат.

Като че ли всички знаци за домакинското надмощие бяха налице още в първите секунди.

Преди да е изминала и половин минута Антони успя да пресече една топка и веднага я пусна към Джейдън Санчо, който се разписа. Голът обаче бе отменен поради засада на англичанина.

Попадението обаче не закъсня много и след четвърт час Юнайтед поведе. Марсел Забитцер получи отличен пас в наказателното поле, след което с левия крак не остави шансове на стража на гостите за 1:0.

Няколко минути по-късно "дяволите" стигнаха и до второ попадение. Марсиал асистира на Забитцер, който отново се бе озовал на върха на атаката, и австриецът преодоля Боно за втори път.

Юнайтед пропускаше аристократично, а Антони нацели гредата след зрелищен удар.

Така се стигна до 84-тата минута, когато Хесус Навас получи доста свободно пространство на десния фланг, след което взе топката зад гърба на неориентирания в този момент Маласия, а ударът на бившия играч на Манчестър Сити намери първо тялото на нидерландеца, след което се отклони и в Де Хеа, за да влети в мрежата.

Крахът на домакините стана пълен във втората минута на добавеното време. Юсеф Ен-Несири се пребори за една висока топка около точката за дузпа, след което стреля в главата на Хари Магуайър и след този рикошет, кълбото, което иначе щеше да излезе покрай вратата, попадна в мрежата за крайното 2:2.

След първия гол на Севиля Юнайтед игра с 10 души, тъй като Лисандро Мартинес получи сериозна травма, а Ерик тен Хаг вече бе извършил всичките си смени.

На полуфиналите победителят от този сблъсък ще се изправи срещу спечелилия битката между Ювентус и Спортинг. В първия мач между двата тима в Торино домакините записаха успех с 1:0.