Леден душ за ПСЖ след почивката, Сити докосва финала

Леден душ за ПСЖ след почивката, Сити докосва финала Снимка: Getty Images

Манчестър Сити надви с 2:1 Пари Сен Жермен на "Парк де Пренс" в първи сблъсък между двата тима от полуфиналите на Шампионската лига.

Сити изигра слаба първа част, но след почивката направи пълен обрат, а ПСЖ твърде лесно се огъна и даже завърши двубоя с 10 души.

След първите десетина минути равностойна игра, домакините превключиха на съвсем друга скорост и убедително надиграха Сити през остатъка от полувремето.

Няколко поредни корнера доведоха до напрежение пред Едерсон и след поредния ъглов удар в 15-ата минута, Маркиньос надскочи всички на близката греда и с глава откри резултата.

Играчите на Маурисио Почетино играеха много концентрирано и опасните им атаки продължиха, докато Сити не успяваше да създаде нищо опасно в предни позиции.

Едва в 43-тата минута "гражданите" стигнаха до положение, но Фил Фодън стреля право в Навас и вратарят спаси.

През втората част парижани заиграха твърде пасивно и се прибраха дълбоко в своята половина.

Сити продължаваше да не намира път към Кейлор Навас, но в 64-тата минута всичко се промени.

При опит за центриране на Де Бройне от далечна дистанция, топката премина през няколко футболисти, а Навас не реагира достатъчно бързо и видя как тя директно влиза в далечния ъгъл за 1:1.

Гостите използваха импулса в играта си и в 71-вата минута поведоха.

Рияд Марез стреля от фаул в пролука през стената и изведе Сити напред за 2:1.

Малко по-късно Идриса Гей в момент на безумие влезе много остро на Гюндоган, а Феликс Брих веднага му извади директен червен картон и надеждите на ПСЖ за този мач съвсем се изпариха.

Така английският клуб изглежда много близо до първо класиране на финал в Шампионската лига, а реваншът срещу ПСЖ е на 4 май на "Етихад".