Ливърпул се класира след загуба на "Анфийлд", червен картон провали Интер

Ливърпул се класира след загуба на "Анфийлд", червен картон провали Интер Снимка: Getty Images

Ливърпул загуби с 0:1 от Интер на "Анфийлд" в реванша от осминафиналите в Шампионската лига, но все пак продължава напред в турнира.

Победата с 2:0 в първия мач се оказа достатъчна, за да класира тима на Юрген Клоп, а голът на Лаутаро Мартинес тази вечер не стигна на "нерадзурите".

Червен картон на Алексис Санчес веднага след единственото попадение прекърши надеждите на гостите, докато Ливърпул беше преследван от малшанс в двубоя и удари три греди.

Така приключи серията от 12 поредни победи на "мърсисайдци" във всички турнири.

През първата част Ливърпул контролираше ситуацията на "Анфийлд", но играеше предпазливо и стигаше до ситуации единствено след статични положения.

Най-чистото от тях дойде след половин час игра, когато Матип нацели гредата с глава след пряк свободен удар.

При последвалия корнер с гола се размина и Върджил ван Дайк.

Интер пък трудно успяваше да организира атаки и предизвика намеса на Алисон само след един изстрел от фал на Хакан Чалханоглу.

След почивката Ливърпул тръгна по-настървено напред и удари още една греда чрез Мохамед Салах.

Интер успя да се задържи в мача и използва своя момент в 61-вата минута, когато Лаутаро сложи край на головата си суша с неспасяем удар в горния ляв ъгъл.

Минута по-късно обаче Алексис Санчес направи остро влизане и получи втори жълт картон, което не даде шанс на Интер да натисне в търсене на необходимия втори гол.

До края Ливърпул контролираше мача и натискаше, но още веднъж гредата спря Салах и повече голове не паднаха.