Ливърпул укроти Бенфика и е с единия крак на полуфинал

Ливърпул укроти Бенфика и е с единия крак на полуфинал Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Бенфика с 3:1 в Лисабон и вече е с единия крак на полуфиналите в Шампионската лига.

Първият четвъртфинален сблъсък между двата тима премина в голямата си част под диктовката на фаворитите, които още до почивката си осигуриха комфортен аванс.

В 17-ата минута Ибрахима Конате откри с глава след ъглов удар и отбеляза дебютния си гол за Ливърпул, а в същото време откри и головата си сметка в Шампионската лига.

В 34-тата минута Александър-Арнолд направи страхотно подаване от дълбочина към Луис Диас, който с глава свали на Садио Мане и сенегалецът отблизо покачи на 2:0.

В края на полувремето Мохамед Салах пропусна чиста възможност да направи 3:0.

Домакините се върнаха в мача в самото начало на втората част след грешка на Конате, която позволи на Дарвин Нунес да намали на 1:2.

Бенфика създаде още едно отлично положение, при което Алисон спаси удар на Евертон и Юрген Клоп реагира с тройна смяна, изваждайки от игра Салах и Мане.

"Мърсисайдци" устояха в този труден период за тях и три минути преди края на редовното време стигнаха до трети гол.

Тогава Луис Диас оформи крайния резултат след пас на Кейта.

Така за Ливърпул остава да довърши започнатото през следващата седмица в реванша на "Анфийлд".