Лукав Ювентус излъга шампиона на Европа

Лукав Ювентус излъга шампиона на Европа Снимка: Getty Images

Ювентус надигра действащия европейски шампион Челси и спечели с 1:0 в Торино във втори мач от група H на надпреварата.

Гол на Федерико Киеза в самото начало на втората част донесе победата на "бианконерите", а треньорът им Масимилиано Алегри надигра тактически Томас Тухел и записа много значим успех след трудния старт на сезона.

Юве остави гостите да водят играта и изчакваше на контраатаки. Тази тактика сработваше, защото пред играчите на Алегри се откриваха по-чистите положения.

Най-доброто сред тях през първите 45 минути беше един удар на Киеза по диагонала, който не намери целта.

Едва десетина секунди след почивката Киеза се възползва от подаване на Бернардески, откъсна се благодарение на скоростта си и сам срещу Менди нанесе головия удар.

Малко по-късно Локатели можеше да си вкара автогол, но Челси продължаваше да не създава кой знае какви положения.

На два пъти Лукаку опита изстрели, но вечерта не беше никак силна за него, а към края ВАР разгледа ситуация за дузпа в полза на "сините" за игра с ръка на Данило, но наказателен удар не беше отсъден.

В другия мач от групата по-рано тази вечер Зенит разби Малмьо с 4:0 у дома.

Така в подреждането Юве води с 6 т. пред Челси и Зенит с 3 и Малмьо с 0.