Невероятен трилър изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига

Невероятен трилър изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед беше изхвърлен от Шампионската лига след драматично поражение с 2:3 при гостуването на РБ Лайпциг.

В последния си двубой от група H, играчите на Оле Гунар Солскяер допуснаха да изостанат с 0:3 и въпреки финалния си щурм, не успяха да стигнат до необходимата им точка. Така те останаха трети в крайното класиране и напролет ще играят в Лига Европа.

Левият халф-бек Анхелиньо, който е собственост на Манчестър Сити, разсипа "червените дяволи" с гол и две асистенции.

Другият двубой в групата между ПСЖ и Истанбул Башакшехир беше спрян заради расистки скандал.

На "Ред Бул Арена" Юнайтед изживя истински шок в първите минути и се оказа неподготвен за началния натиск на германците.

Още във 2-ата минута Анхелиньо откри резултата, след като се възползва от прострелен пас на Забицер.

В 13-ата минута Амаду Хайдара удвои след подаване на Анхелиньо отляво. Атаките на Лайпциг продължиха, както и шокиращата игра на "червените дяволи" в отбрана, и в 30-ата минута топката отново беше във вратата на Давид де Хеа.

След сериозно забавяне ВАР се намеси и отмени това попадение заради засада.

След почивката Юнайтед заигра по-интензивно, но успя да тества Гулаши чак в 67-ата минута след удар на Бруно Фернандеш.

Малко по-късно Фернандеш нацели гредата от пряк свободен удар, но две минути по-късно гостите отново увиснаха тотално в защита и от непосредствена близост Джъстин Клуйверт покачи на 3:0.

Центрирането отляво пак беше на Анхелиньо.

Манчестър Юнайтед си върна надеждата 10 минути преди края след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мейсън Грийнууд.

Бруно Фернандеш беше точен от бялата точка. Само две минути по-късно Пол Погба скочи най-високо след един корнер, игра с глава и след няколко рикошета топката отново беше във вратата на Гулаши - 2:3.

Равенството устройваше гостите и това гарантира драматични последни минути.

Лайпциг обаче удържа и се поздрави с първото място в групата с 12 т. - макар че през октомври загуби от Юнайтед с 0:5.

Като втори в групата за елиминациите се класира Пари Сен Жермен.