Париж усети магията на Меси в дербито на богаташите

Париж усети магията на Меси в дербито на богаташите Снимка: Getty Images

Лионел Меси откри головата си сметка за Пари Сен Жермен при престижната победа с 2:0 у дома над Манчестър Сити в група А на Шампионската лига.

Аржентинецът вкара втория гол в срещата след едно характерно за него изпълнение и така се отчете с дебютно попадение за новия си клуб именно срещу бившия си наставник Пеп Гуардиола.

Иначе ПСЖ изигра зряло и търпеливо мача, след като поведе рано в резултата, и показа стабилност в защита, за да удържи атаките на съперника. Джанлудижи Донарума пък направи редица спасявания на вратата в своя първи мач в Шампионската лига.

Началото беше прекрасно за домакините и те откриха в 8-ата минута с първия удар в двубоя.

След атака отдясно и лошо подреждане на защитата на Сити, топката стигна до Идриса Гей, който с неспасяем удар порази горния ляв ъгъл за 1:0.

Гостите отговориха с много агресивна преса, с която напълно контролираха играта в следващите минути.

Това доведе и до златен шанс и невъобразим пропуск в 26-ата минута, когато първо Стърлинг удари греда след удар с глава, а при добавката Бернардо Силва пропусна пред напълно опразнената врата и също уцели горната греда.

Последваха две опасни контраатаки на ПСЖ, но силният удар на Андер Ерера беше спасен от Едерсон.

През втората част Сити продължи да атакува, но без особено добри идеи как да пробие сгъстената защита на парижани.

В 74-тата минута дойде магическият момент на Меси, който дотогава беше почти незабележим на терена.

Той направи един от типичните си пробиви, комбинира с Мбапе и с параболичен удар с левия крак не остави шансове на Едерсон за 2:0.

В класирането ПСЖ вече води с 4 т. Толкова има и Брюж, който изненадващо победи като гост РБ Лайпциг с 2:1.