Пеп наказа Юнайтед: Мачът срещу Брюж ни е много по-важен

Пеп наказа Юнайтед: Мачът срещу Брюж ни е много по-важен Снимка: Getty Images

Пеп Гуардиола се притеснява повече от мача срещу Брюж в Шампионската лига, отколкото за градското дерби с Манчестър Юнайтед в Премиършип през уикенда.

При победа в сряда вечер "гражданите" могат да си осигурят класиране в следващата фаза на турнира на богатите, което означава, че Гуардиола ще има шанс да даде почивка на част от звездите си в последните два кръга от групата.

"Този мач е по-важен от този срещу Юнайтед - каза Гуардиола преди домакинството на Брюж. - Имаме невероятната възможност да се класираме (за фазата на директните елиминации) още сега.

Във Висшата лига има много мачове, а тук са само шест, от които останаха само три. Трети и четвърти кръг са решаващи, това са най-важните мачове. Трябва да се отнесем към този двубой сериозно и да се представим на ниво.

Всяка година турнирът става по-труден и по-труден. Вече допуснахме една загуба в Париж."

Въпреки че загуби последните си два мача - от Уест Хем за Купата на лигата след изпълнение на дузпи и от Кристъл Палас с 0:2 у дома във Висшата лига, и то без да отбележи гол, Сити едва ли ще има проблеми с Брюж на своя "Етихад".

"Гражданите" разбиха този съперник с 5:1 във визитата си в Белгия преди две седмици и трудно можем да очакваме друг развой на предстоящия двубой.

След изиграни три мача ПСЖ е лидер в групата със седем точки, Сити има шест, Брюж е с четири, а последният РБ Лайпциг няма спечелена точка.

Градското дерби с Юнайтед, който за пореден път се нуждаеше от магията на Кристиано Роналдо, за да се измъкне от неприятен резултат, пък е в събота на "Олд Трафорд".

Във Висшата лига тимът на Гуардиола се намира на третото място, на две точки зад втория Ливърпул и на пет зад лидера Челси. Юнайтед е пети с три пункта зад "гражданите".