Пеп призна: С тази игра нямаме шансове срещу Реал; Симеоне обясни на какво е пляскал Снимка: Getty Images

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола призна, че отборът му няма шансове срещу Реал Мадрид на полуфиналите в Шампионската лига, ако играе по същия начин както през второто полувреме в реванша срещу Атлетико Мадрид.

Сити и "дюшекчиите" направиха бойко нулево равенство и с общ резултат от 1:0 "гражданите" продължиха напред в турнира. Но Гуардиола не бе доволен от играта на своя тим.

"Атлетико е шампион на Испания - каза Пеп след мача. - Те играха с много енергия, а през второто полувреме определено бяха по-добри от нас и извадихме късмет, че не допуснахме гол. Като цяло, класирането ни за полуфиналите е заслужено

Всички отбори, които гостуват на Атлетико, имат големи проблеми. Ние обаче се справихме. Нямахме много време за подготовка след мача с Ливърпул. Беше наистина много трудно, но издържахме.

Реал е кралят на този турнир, а ние едва за трети път сме на полуфинал. Ако играем, както през второто полувреме днес, нямаме шанс. Трябва да повторим представянето си от първия мач с Атлетико. Имаме много контузени и не знам какво ще се случи следващата седмица, но сега нека се порадваме, че стигнахме до полуфиналите."

Междувременно Диего Симеоне изрази разочарованието си от отпадането, но похвали публиката на "Уанда Метрополитано". В последните минути на двубоя Чоло ръкопляскаше доста енергично при всяко отсъждане на съдията, което не отиваше в полза на Атлетико, но аржентинецът каза, че аплодисментите са били за публиката, а не са били насочени към рефера.

"Можем да се гордеем. Хората по трибуните видяха един отбор, който се бори до последно - каза Симеоне. - Направихме всичко по силите си, за да променим резултата. На малко стадиони по света ще видите подобна реакция от феновете след отпадане. Някои от момчетата дори заплакаха.

Мнозина може да не харесват футбола ни, но това сме ние - винаги се борим за победа и аз се гордея с този отбор. Дори когато съперникът ни превъзхожда, не се отказваме и търсим начини да постигнем целта си. Създадохме три, четири или пет чисти положения. В края мисля, че имаше дузпа срещу Корея, но ситуацията дори не беше преразгледана с ВАР."