Погромът на Юнайтед над Рома е исторически

Погромът на Юнайтед над Рома е исторически Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед рази Рома с 6:2 в първия полуфинал от Лига Европа между двата тима на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" изоставаха с 1:2 на почивката, но през второто полувреме се развихриха и почти сигурно си спечелиха място на финала.

Бруно Фернандеш и Единсон Кавани отбелязаха по два гола за домакините, а Пол Погба и Мейсън Грийнууд довършиха "вълците". След мача се оказа, че победата е историческа в европейските клубни турнири.

Освен че Юнайтед не бе вкарвал толкова много голове в Европа от разгрома със 7:1 отново срещу Рома, но този път в Шампионската лига, през април 2007-а, за първи път отбор успява да отбележи шест гола в мач от полуфиналите в евротурнирите от Реал Мадрид за КЕШ през май 1964 г.

Тогава "белите" смазват швейцарския Цюрих във втория полуфинал, но след това губят битката за трофея от Интер, който печели турнира за първи път в историята си.

След разгрома Юнайтед ще трябва бързо да превключи на вълна Висша лига, защото за "червените дяволи" предстои дерби срещу Ливърпул в неделя отново на "Олд Трафорд".

Тимът на Солскяер продължава да бъде втори в класирането, докато "черените" са шести и все още не са сигурни за участието си в Европа през следващия сезон.