Преродената Барса отнесе Наполи в голова фиеста

Преродената Барса отнесе Наполи в голова фиеста Снимка: Getty Images

Барселона отнесе Наполи с 4:2 като гост и отстрани италианците в реванша от квалификационния кръг преди осминафиналите в Лига Европа.

След равенството 1:1 в първия мач, този път каталунците показаха по-добра успеваемост пред гола и като цяло изнесоха още един много силен мач, за да затвърдят прогреса си под ръководството на Шави.

Барса започна вихрено и още в 9-ата минута Жорди Алба завърши скоростна контраакция за 1:0.

4 минути по-късно Франки де Йонг покачи на 2:0 с много красив параболичен удар, при който Мерет изобщо не помръдна.

Домакините успяха да отговорят и Лоренцо Инсинье намали от дузпа след непремерено излизане и нарушение на вратаря Тер Щеген срещу Виктор Осимен.

Дори след допуснатия гол обаче, Барселона продължи да мачка с ожесточена преса, която не даваше на противника да диша.

Опасностите пред вратата на Мерет бяха доста и минути преди края на полувремето каталунците заслужено отбелязаха трети гол.

Топката малко щастливо стигна до Жерар Пике, който с много премерен удар с левия крак порази далечния ъгъл за 3:1.

През втората част Пиер-Емерик Обамеянг направи 4:1, завършвайки продължителна атака след пас на Траоре.

Така всякакви надежди на неаполитанците приключиха, но те все пак върнаха един от головете чрез Матео Политано.

Барса вече очаква своя съперник на 1/8-финалната фаза в турнира, докато Наполи ще продължи да се бори за титлата в Серия "А".