Пропуск на Меси от бялата точка прекърши устрема на Барса

Пропуск на Меси от бялата точка прекърши устрема на Барса Снимка: Getty Images

Барселона не успя да постигне втори велик обрат срещу Пари Сен Жермен и отпадна от Шампионската лига на осминафиналната фаза.

Каталунците стигнаха само до 1:1 на реванша в Париж, въпреки многото създадени положения, и не успяха да наваксат загубата с 1:4 от първия мач.

Лионел Меси отбеляза превъзходен гол за тима си, но в края на първата част пропусна дузпа и това се оказа фатално за надеждите на Барса за подвиг.

Гостите започнаха активно срещата, но след като направиха няколко пропуска, ПСЖ откри от дузпа в 30-ата минута за настъпване срещу Мауро Икарди.

Килиан Мбапе беше безапелационен от бялата точка и наказа съперника общо за четвърти път в двата мача.

В 37-ата минута Меси изравни с фамозен удар отдалеч, при който Кейлор Навас не успя да реагира.

След още няколко пропуска на "лос кулес", основно дело на Усман Дембеле, Курзава направи дузпа срещу Гризман в самия край на първата част.

Меси обаче стреля лошо от 11-те метра и Навас успя да избие в гредата.

През втората част ПСЖ опита да затвори по-умело мача и да убие темпото.

Бускетс обаче беше близо до гола след удар с глава и Навас трябваше да прави ново спасяване.

Барселона продължаваше да доминира, но офанзивните смени на Роналд Куман така и не донесоха резултат и двубоят приключи с равенство.

Така Пари Сен Жермен продължава към фазата на четвъртфиналите, където до момента се класираха също Борусия Дортмунд, Порто и Ливърпул.