ПСЖ се провали в края и слезе от върха в групата

ПСЖ се провали в края и слезе от върха в групата Снимка: Getty Images

В отсъствието на контузения Лео Меси, Пари Сен Жермен изпусна първото място в група А на Шампионската лига и беше изместен от Манчестър Сити.

Парижани стигнаха само до 2:2 при гостуването на РБ Лайпциг, след като допуснаха изравнителен гол в 92-рата минута, докато Сити нямаше проблеми да отнесе Брюж с 4:1 и да изпревари с точка французите.

Срещата в Лайпциг започна кошмарно за ПСЖ и още в 8-ата минута Кристофър Нкунку откри за домакините.

Малко по-късно Лайпциг получи дузпа и Андре Силва имаше златен шанс да удвои преднината на тима си, но Джанлуиджи Донарума спаси удара му.

Това събуди Пари Сен Жермен и още до 40-ата минута гостите сътвориха пълен обрат с два гола на Джорджиньо Вайналдум.

След почивката Анхел ди Мария и Килиан Мбапе пропуснаха да направят преднината на гостите далеч по-комфортна.

В последните двайсетина минути РБ Лайпциг заигра по-силно в търсене на изравняване и сполучи в 90-ата минута.

Тогава Кимпембе фаулира съперников играч при едно центриране, а ВАР разгледа ситуацията и беше отсъдена втора дузпа за германския тим.

Този път зад топката застана Доминик Собослай и беше точен за крайното 2:2.

По същото време Сити се наложи над Брюж с голове на Фил Фодън, Рияд Марез, Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус.

Джон Стоунс си отбеляза автогол малко след като Фодън откри резултата, но това не спря "гражданите".

В групата Сити вече води с 9 т. пред ПСЖ с 8, Брюж с 4 и Лайпциг с 1.

В следващия кръг парижани ще трябва да преследват победа на "Етихад", за да си върнат първата позиция.