Реал излъга Интер в края, Сити унижи Лайпциг

Реал излъга Интер в края, Сити унижи Лайпциг Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели трудно едно от дербитата на първия кръг в груповата фаза на Шампионската лига. "Кралете" се наложиха в гостуването си на Интер с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата падна минута преди края на редовното време, а негов автор бе Родриго. Гостите организираха прекрасна въздушна атака. Топката бе отправена към Камавинга в наказателното поле, който с едно докосване я прати към Родриго, а бразилецът директно от воле я прати в мрежата зад Ханданович.

Иначе, Интер бе по-активният отбор и имаше по-добрите шансове, но както през миналия сезон, когато Реал спечели на два пъти срещу "нерадзурите", и сега се оказа краен победител.

В ранния мач от тази група D Шериф Тираспол спечели дебюта си в Шампионската лига с 2:0 срещу Шахтьор Донецк.

В друг интригуващ мач от вечерта Манчестър Сити вкара цели шест гола на РБ Лайпциг при победата с 6:3. Нейтън Аке, автогол на Мукиеле, Рияд Марез, Джак Грийлиш, Жоао Кансело и Габриел Жезус се разписаха за "гражданите", докато за гостите от Лайпциг хеттрик отбеляза бившият футболист на ПСЖ Кристофър Нкунку.

В група със Сити и Лайпциг е именно и ПСЖ, който стартира с равенство 1:1 като гост на Брюж. И двата гола паднаха още през първата част. Андер Ерера се разписа за ПСЖ, а за гола за домакините отбеляза Ханс Ванакен.