Шоу на Мбапе и Неймар, Байерн беше повален у дома

Шоу на Мбапе и Неймар, Байерн беше повален у дома Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен удари Байерн Мюнхен с 3:2 на "Алианц Арена" в първи четвъртфинал между двата тима от Шампионската лига.

Повторението на миналогодишния финал в турнира предложи страхотен спектакъл с безброй положения и пред двете врати, а парижани взеха сериозно предимство преди реванша следващата седмица.

Килиан Мбапе блесна с два гола, а Неймар - с две асистенции за успеха, докато Байерн създаде много повече положения, но беше спрян от безупречния Кейлор Навас на вратата.

Мбапе откри още в 3-тата минута след пас на Неймар при бърза атака. Ударът беше в обсега на Нойер и се отби във вратаря преди да порази мрежата.

Още преди това Байерн беше ударил греда и продължи да създава ситуации и да ги пропуска.

В 28-ата минута при неуспешен опит за изкуствена засада на защитата на домакините, Неймар центрира фалцово и оставеният сам Маркиньос имаше време да си спре топката и да покачи на 2:0.

Преди почивката баварците успяха да върнат едно попадение чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг след центриране на Павар отдясно.

През втората част Байерн продължи да натиска, а ПСЖ - да контраатакува опасно.

В 60-ата минута Кимих центрира от фаул и Томас Мюлер с глава направи 2:2.

7 минути по-късно обаче Мбапе донесе победата на своите, след като проби в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл между краката на Боатенг за 3:2.