Титаничен Жиру заби 4 гола в Шампионската лига

Титаничен Жиру заби 4 гола в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Оливие Жиру избухна с 4 гола за Челси при разгрома с 4:0 над Севиля в група Е на Шампионската лига.

"Сините" се развихриха на "Рамон Санчес Писхуан" и си гарантираха първото място в групата с 13 т. от пет мача.

Севиля остава на втората позиция и също се класира за елиминациите с 10 т., следват Краснодар с 4 и Рен с 1.

Жиру откри головата си сметка в 8-ата минута, а скоро след началото на второто полувреме удвои с елегантно прехвърляне на вратаря.

Французинът покачи на 3:0 след центриране на Канте отдясно, а към края беше съборен за дузпа и сам я реализира, за да направи вечерта си незабравима.

Така нападателят стана първия играч на Челси, който отбелязва 4 гола в един мач, след Франк Лампард през 2010-а. Жиру стана и най-възрастният автор на хеттрик в Шампионската лига - на 34 години и 63 дни.