Играч на Саутхемптън "хакна" ВАР (видео)

Муса Дженепо бе толкова бърз в краката и ръцете, че хакна ВАР.

Саутхемптън победи Уотфорд с 2:1 в битката на дъното и почти сигурно подпечата уволнението на Кике Санчес Флорес, но един от головете на „светците“ бе нередовен.

Дженепо, който асистира на Дани Ингс за 1:1 в 78-ата минута, след като Исмаила Сар бе открил резултата за домакините през първата част, си помогна с ръка преди да даде головото подаване.

Съдиите в тъмната стаичка обаче не свършиха работата си и не видяха ституацията.

Интересното е, че не само реферът Майкъл Оливър, но и Хосе Холебас, който наблюдаваше отблизо противника си, не даде никакви индикации, че Дженепо е играл непозволено.

Дори телевизионните камери и коментаторите успяха да хванат грешката 15 минути по-късно и да пуснат правилното повторение чак в добавеното време.

От Висшата лига признаха, че са сбъркали, и се извиниха за грешката си.

Халфът на Уотфорд Етиен Капу отказа да се оправдава с ВАР и заяви след мача: „Не ВАР, а ние сме си виновни.“

Треньорът на Саутхемптън Ралф Хазенхютъл също не избегна темата и призна, че тимът му е извадил голям късмет.

„ВАР си върши работата. Искаме по-малко дискусии по тази тема, но съдиите няма как да не правят грешки. Не може да се види всичко. Понякога имаш късмет с ВАР, друг път нямаш.“