Да осуетиш уговорен мач като си вкараш два автогола (видео)

Култова постъпка на ганайски играч привлече вниманието на целия футболен свят към уговорен мач в африканската страна.

Хашмин Муса умишлено си отбеляза два автогола, за да провали договорка за точен резултат в двубой от ганайското първенство.

Защитникът на Интер Алайс призна, че преди началото на срещата от последния кръг срещу АшантиГолд чул, че заради черно тото ще се играе за точен резултат и мачът трябва да завърши 1:5.

Известно време всичко вървяло според плана и АшантиГолд повел с 5:0, след което тотално спрял да атакува вратата на противника.

Тогава се намесил появилият се като резерва Хашмин Муса, който за няколко минути вкарал два пъти във вратата си и срещата завършила 0:7. Автоголовете му очевидно са напълно умишлени.

"Аз не одобрявам такива практики и затова обещах на треньора, че ако ме пусне в игра, ще проваля договорката", разкри впоследствие Муса.

Наставникът, който явно също е бил против случващото се, пуснал бранителя през втората част и го е сменил преди последния съдийски сигнал, когато Муса изпълнил мисията си.

Играчът твърди и че след мача е получил поздравления за двата си автогола.

Засега от клубовете отричат обвиненията за нагласен резултат, но друг клип в Twitter показва абсурдния четвърти гол на АшантиГолд, очевидно допуснат нарочно.

Футболната федерация на Гана сезира местната прокуратура и вече е започнало разследване.