Имаше ли дузпа за Барса? (видео)

Реал Мадрид победи Барселона с 2:1 на "Алфредо ди Стефано" в изключително напечено издание на Ел Класико.

Дербито под мадридския дъжд беше изпълнено с интересни ситуации, но и със спорни съдийски моменти, а в лагера на Барса не скриха гнева си от отсъжданията на Гил Мансано и от пасивността на ВАР.

Най-големите претенции на Роналд Куман са за неотсъдената дузпа в последните минути, когато каталунците бяха много близо до изравняване на резултата.

Спорното положение се случи в 84-тата минута, когато след пас на Жорди Алба, Ферлан Менди настигна Мартин Брайтуайт в наказателното поле и го дръпна за ръката.

Контакт между двамата безспорно имаше, но той беше минимален, а датчанинът падна доста лесно на хлъзгавия терен.

Футболистите на гостите обградиха рефера и бурно изразиха претенциите си, а изглежда положението не беше разгледано от ВАР.

"Изобщо не знам какво прави ВАР в Испания. Всички видяха ситуацията. За мен дузпата е чиста", изригна Куман след двубоя.

Другите му основни претенции бяха за малкото добавено време от само 4 минути, при положение, че прекъсвания на играта не липсваха, включително и за оправяне на екипировката на арбитъра.